Malujemy proszkowo:
  • Bramy, ogrodzenia
  • Elementy stolarki budowlanej
  • Elementy ocynkowane
  • Ramy rowerowe
  • Ramy motocyklowe
  • Felgi samochodowe aluminiowe i stalowe

Malowanie proszkowe, to technologia, polegająca na nanoszeniu farby w postaci proszku, na elementy metalowe (stalowe, aluminiowe, ocynkowane) metodą elektrostatyczną, a następnie polimeryzacji proszku w temp. 210°C. Proszek stosowany do napylania posiada własności dielektryczne - naładowane cząstki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego przedmiotu.

 


1). Pistolet 2). Dysza dostarczająca farbę 3). Zasilanie elektryczne 4). Element malowany 5). Uziemienie
Naładowana dodatnio farba w proszku jest wypuszczana z pistoletu na ujemnie naładowany, uziemiony element. Chmura pyłu obejmuje całą malowaną część dosięgając wszystkich trudno dostępnych miejsc.

 

Stosowanie farb proszkowych przewyższa pod względem ochrony antykorozyjnej powłoki malarskie wykonane z farb rozpuszczalnikowych. Powłoka z farb proszkowych jest wytrzymała mechanicznie i zachowuje estetyczny wygląd przez wiele lat bez konieczności stosowania zabiegów konserwujących.


Stosujemy farby proszkowe wysokiej jakości, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dostępne według szerokiej palety kolorów RAL Classic i RAL E3 Effect.


Nasza lakiernia posiada najwyższej światowej klasy sprzęt do malowania proszkowego. Dysponujemy piecem do wypalania farby proszkowej, wykonanym na specjalne zamówienie, o wymiarach: 3 metry długości, 2,30 wysokości i 1,2 szerokości.

 

 

Firma posiada własny transport

W razie potrzeby przywozimy elementy do malowania od klienta i odwozimy mu już po malowaniu
Znajdź nas
 

Koniecznie odwiedź też naszą stronę w całości poświęconą profesjonalnej renowacji felg: